Per Anders Fasth ny styrelseledamot i Atle Investement Services
Atle Investment Services förstärker styrelsen med Per Anders Fasth som tillför ytterligare kompetens och erfarenhet inom kapitalförvaltning och finansiella tjänster.
Per Anders är idag styrelseordförande i Lyra Wealth Management och styrelsemedlem i Skandiabanken och ClearOn AB. Han har tidigare suttit i styrelserna för Piraeus Bank, Sileo Kapital, SBAB Bank och Investerum. Per Anders har tidigare varit Partner och VD för QVARTZ i Sverige, Partner på a-Connect, interims-VD för SBAB Bank, VD för European Resolution Capital Partners Ltd (ERC) och har arbetat 14 år med olika roller inom SEB.
Fler artiklar
Historisk avkastning är ingen garanti för framtida avkastning. De pengar som placeras i fonden kan både öka och minska i värde och det är inte säkert att en investerare får tillbaka hela det insatta kapitalet. Ytterligare information finns i fondernas faktablad, informationsbroschyr, årsberättelse och halvårsredogörelse.